Публічні бібліотеки Ленінського району

Публічні бібліотеки Ленінського району
 
Бібліотека – філіал №4
ж/м Червоний Камінь, 3
   
    
   Її історія розпочинається в 1951 році в хаті під солом’яним дахом в Діївці. Зараз - це Центральна бібліотека Ленінського району. Сьогодні бібліотека має чудове приміщення 1067 кв. м., збудоване за спеціальним проектом на новому масиві «Червоний Камінь».        
   Щорічно її відвідують більше 5 тис. користувачів, серед них: підприємці, спеціалісти, робітники, учні, студенти та пенсіонери.
   Більше половини відвідувачів бібліотеки – це молодь. До їх послуг універсальний бібліотечний фонд, який налічує майже 50 тис. примірників.
   Бібліотека – інформаційний та культурний центр для жителів житлових масивів Червоний Камінь, Комунар, Парус, Діївка, Кайдаки.
    Бібліотека співпрацює з Ленінською районною в місті Дніпропетровську радою. Першою в ЦБС створила «Інформаційний портрет району». Постійно отримує Рішення сесій та Постанови районної ради.
   При бібліотеці працює, заснований разом з територіальним центром, клуб для ветеранів та самотніх людей «Тепла вітальня». Щомісяця літні люди збираються за самоваром обговорити свої проблеми, прослухати нову інформацію, зустрітися з цікавими людьми.
   Бібліотека має екологічний напрямок роботи.
 
 *Бібліотечний фонд - майже 50 тис. прим.
*Обслуговує – понад 5 тис. користувачів
 
Бібліотека – філіал 7
вул. Новоорловська, 13
   Заснована в 1957 році, розміщується в приміщенні житлового будинку, 1 поверх, має читальний зал, абонемент. Забезпечує бібліотечною книгою мешканців мікрорайону. Успішно виконує найскладніші запити користувачів, надає інформацію за темами.
    В основі соціокультурної діяльності бібліотеки – популяризація кращих творів української та зарубіжної літератури.
 
*Бібліотечний фонд – більше 34 тис. прим.
*Обслуговує – понад 1,5 тис. користувачів
 
Бібліотека – філіал №9
вул. Доблесна,158
   Заснована в 1949 році, довгий час розміщувалась в ДК ж/м Сухачівка. В 2001 р. отримала приміщення в с/ш № 103 за рішенням міської ради. Єдиний осередок культури та інформації в Сухачівці. Здійснює обслуговування мешканців бібліотечною книгою, забезпечує їх необхідною інформацією.
*Бібліотечний фонд – понад 15 тис. прим.
*Обслуговує – більше 600 користувачів
 
Бібліотека – філіал № 18
вул. Лікарняна, 48а
    Заснована в 1964 р. на віддаленому ж/м Таромське. Розміщена в окремому будиночку, має читальний зал, абонемент. Пріоритетним напрямком роботи є популяризація краєзнавчої літератури. Бібліотека приймає активну участь в пошуках матеріалів з історії Таромського.
*Бібліотечний фонд – понад 15 тис. прим.
*Обслуговує – до 1000 користувачів
 
Бібліотека – філіал №19
вул. Будьонного, 17
     Заснована в 1968 році. Розміщується в приміщенні Центру юнацьких ініціатив (в минулому Будинок Культури лакофарбового заводу). Обслуговує бібліотечною книгою мешканців ж/м Західний, має універсальний багатогалузевий фонд. Основне в роботі бібліотеки – якісне задоволення потреб користувачів, надання їм необхідної інформації та популяризація літератури за актуальними темами та кращих творів українських та зарубіжних авторів.
   *Бібліотечний фонд – понад 20 тис. прим.
*Обслуговує - 1500 користувачів