Червона книга Дніпропетровської області.

Віртуальна виставка однієї книги:
Червона книги Дніпропетровської області. Рослинний світ

"Кожна частка Землі священна,
кожне сяйво соснової шпильки,
кожний піщаний берег, кожний туман у лісі,
кожна лука і дзинкотлива комаха є священними"
/Вождь північноамериканських індіанців Сієтл/


Для кожного з нас краса природи пов'язана перш за все з пейзажами рідного краю. Рослинний світ України вражає багатством і різноманіттям. Рослинність лісів, степів, луків, боліт дуже багата і налічує понад 25 тисяч видів рослин.
Дніпропетровська область знаходиться в Степовій зоні України, природний рослинний покрив тут зберігся у вигляді фрагментів на загальному фоні розораних площ і представляє собою вузькі смуги по річкових долинах, балках, на площах відчужень, вздовж залізничних колій, а також на природоохоронних територіях у межах природозаповідного фонду.
Дніпропетровщина - унікальний край. Багато віків ми користувалися її багатствами, примножуючи славу Придніпров'я. Збереження біорізноманіття - одна з основних "цілей тисячоліття" для України і для нашого регіону. Тому люди, які проживають на нашій землі, повинні мати інформацію, оцінити те природне багатство, яким наділена Дніпропетровщина.
Бібліотека - філіал № 4, маючи екологічний профіль в роботі, співпрацює з Всеукраїнською екологічною лігою (ВЕЛ). Нещодавно Голова обласної організації ВЕЛ, доктор біологічних наук, професор Юрій Іванович Грицан та голова міського осередку ВЕЛ Алла Михайлівна Андрух зробили бібліотеці безцінний дарунок - книгу:
"Червона книга Дніпропетровської
області. (Рослинний світ)"

1www.library4.dp.ua="" />

Книга присвячена памяті першого катеринославського ботаніка і еколога Івана Яковича Акінфієва.
Червона книга видана у 2010 році за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та за сприяння Дніпропетровської обласної організації ВЕЛ.
Таку книгу вже давно чекали користувачі бібліотек міста та області: студенти, старшокласники, вчителі-біологи, всі небайдужі до рідної природи.
А.П.Травлєєв, член-кореспондент НАН України, професор кафедри геоботаніки, грунтознавства та екології у передмові зазначив, що видання Червоної книги Дніпропетровщини є підсумком багаторічних кропітких досліджень. Це унікальне видання зіграє вирішальну роль у збереженні флори степового Придніпров'я, територія якого зосереджена на перехресті флористичних областей - Середземномор'я, Полісся і тайги, Кавказу і Середньої Азії.

 Хто створив цю книгу

"Червона книга Дніпропетровської області. Рослинний світ"
упорядкована вченими Дніпропетровського національного університету.
Кандидати біологічних наук, доцент ДНУ Віктор Васильович Тарасов і старший науковий співробітник Борис Олександрович Барановський провели величезну пошукову роботу в природних умовах, опрацювали велику кількість наукових джерел. Саме упорядкування книги зайняло півроку. Вченим допомагали колеги, студенти, аспіранти, любителі природи.

Карта Дніпропетровської області з гідрографічною мережею

До Червоної книги внесено понад 450 рослин, які вже зникли чи потребують захисту.
Книга видана у гарному поліграфічному виконанні, багато ілюстрована малюнками рослин і фотографіями, зокрема тут численні фото рідкісних рослин ботаніка Вадима Манюка та аматора Віктора Дем’янова.

У книзі наведені відомостІ про 451 вид рідкісних та зникаючих рослин Дніпропетровської області (серед них 16 занесені до Світового Червоного списку, 27 видів - до Європейського Червоного списку, 82 - до Червоної книги України). Представлена біолого-екологічна характеристика кожного виду, тип ареалу та розповсюдження в області, статус охорони, наукове та практичне значення, причини зміни чисельності та заходи охорони, кольорова фотографія, картосхема місцезнаходжень. Виявлено ряд нових для Дніпропетровської області рідкісних та зникаючих видів рослин.
Видання Червоної книги Дніпропетровщини має на меті не тільки зафіксувати унікальну флору нашого краю, а й сприяти збереженню природного середовища, захисту неповторного рослинного світу.
Червона книга Дніпропетровської області - до ваших послуг у бібліотеці-філіалі №4, що на масиві Червоний Камінь, 3