Історія бібліотеки

     Відділом культосвітроботи Дніпропетровського міськвиконкому від 3 червня 1950 року було прийняте рішення про відкриття бібліотеки для дорослих у Ленінському  районі (з 2016 р - Новокодацький район). Це було своєчасне рішення, оскільки багато робітників, спеціалістів, учнівська молодь мали гостру потребу в книзі.
     2 січня 1951 року бібліотека розпочала  роботу на базі середньої школи, а невдовзі отримала своє власне приміщення в селищі Діївка по вулиці Братів Трофимових. Це була будівля площею 90 кв. метрів, яка складалася з чотирьох маленьких кімнат, під солом'яною стріхою, з пічним опаленням і глиняною долівкою, але на той час вона була дуже потрібна  мешканцям селища.
    В бібліотеці працювали спеціалісти, справжні ентузіасти своєї справи. Першим завідуючим бібліотеки був Шапка Микола Григорович, вчитель в вищою педагогічною освітою, який очолював бібліотеку 15 років.
     В 1952 році до бібліотеки прийшли працювати бібліотекарі з середньою спеціальною освітою Луценко Ольга Семенівна та Мовчан Марія Іванівна.
     1954 року відкрито філіал бібліотеки в селищі Димитрова та прийнято на роботу ще одного бібліотекаря – Пільгуй Мелашку Олександрівну. Цей колектив був незмінним на протязі 10 років.
    Працівниками бібліотеки проводилась значна робота по залученню читачів до книги, бібліотеки, по комплектуванню фонду. Пріоритет надавався придбанню творів українських, російських та зарубіжних класиків; науково-популярної літератури; багато книг було придбано на допомогу підвищенню кваліфікації робітничих професій, в першу чергу – металургів, будівельників тощо.
   Вже 1960 року бібліотека мала 2 філії, створювала пункти видачі в установах та  на  підприємствах району. Протягом року бібліотека обслуговує 3460 читачів, яким видано 67630 примірників літератури.     Працівники бібліотеки намагалися донести книгу до кожної людини.
   Час минав, місто будувалося, створювались нові мікрорайони, бібліотека декілька разів змінювала свою адресу.

В 1984 році було збудовано нове приміщення для бібліотеки за спецпроектом архітектора О.Чмони на новому житловому масиві Червоний Камінь. З 1985 року бібліотека-філіал №4 є центральною бібліотекою  району.

   Сьогодні бібліотека - соціокультурний центр  для всіх мешканців житлових масивів Червоний Камінь, Покровський, Парус, Діївка, Кайдаки. Її завдання - забезпечити інформаційні, ділові,  освітні і дозвіллєві потреби  користувачів бібліотеки; позиціонувати себе як комунікативний майданчик місцевої спільноти.
  

   Фонд документів бібліотеки налічує майже 32 тисячі примірників з різних галузей знань. 

    На протязі 2016-2017 рр. проведено реорганізацію відділів бібліотеки: абонемент - відділ художньої літератури і мистецтва;

читальний зал - віддділ галузевої літератури та періодики (де література також видається додому).

   Щорічно бібліотека обслуговує  понад 4,5 тисячі користувачів, яким надає більше 80 тисяч примірників видань. Щорічне відвідування бібліотеки разом із сайтом (library4.dp.ua) складає майже 97000.
   В своїй роботі бібліотека обрала екологічний профіль  і веде роботу в цьому напрямку за цільовими комплексними програмами: "Бібліотека - центр екологічної інформації і культури "(2005 - 2006 рр.); "Екологія Дніпропетровщини: інформувати, знати, захищати" (2007 - 2008 рр); "Довкіллю району - наша турбота" (2012 - 2013 рр.); "Обіймемо Землю красою й любов'ю" (2015 - 2017 рр.).

  У 2012 р. при бібліотеці створено гурток любителів квітів "Конвалія". Учасники гуртка активно допомагають бібліотеці в роботі по вихованню екологічної свідомості мешканців мікрорайону.

   В 2010 році в бібліотеці за грантом програми "Бібліоміст" в Україні" створено і презентовано Інтернет-центр, який надає користувачам  безкоштовні послуги щодо пошуку інформації, е-урядування, сканування, можливість спілкуватися у "Skype" та соціальних мережах.

З 2011 року бібліотека проводить  безкоштовні тренінги з основ комп'ютерної грамотності, якими можуть скористатися всі бажаючі.

При Інтернет-центрі працює гурток для юних любителів комп'ютерних ігор "Лабіринт".

В 2010 році було створенно сайт  http://library4.dp.ua, який сприяє популяризації бібліотеки та її послуг.  

З 2015 року відвідувачі бібліотеки мають змогу користуватися WI-FI.

Насьогодні в бібліотеці працює коворкінг-центр, в якому громадські організації та мешканці міста  мають можливість працювати та спілкуватися.

У 2016 році бібліотека прийняла участь у проекті міжнародної організації Save the Children "Мобільна бібліотека", від якої отримала дитячі меблі, книги для дітей, настільні ігри. В рамках цього проекту створено:

 дитячий куточок "Арт-Бук "Веселка" у відділі художньої літератури і мистецтва;

 ігрову зону  у відділі галузевої літератури і періодики.

Завдяки цьому в бібліотеці значно збільшилася кількість користувачів дитячого віку.
   Нашими партнерами є установи та організації району:

Новокодацька районна у місті Дніпрі  рада;

Терцентр соціального обслуговування громадян,  спільно з яким з 2002 р. на базі бібліотеки  створено клуб для соціальної реабілітації  людей похилого віку «Тепла вітальня»;

загальноосвітні школи мікрорайону; 

міський юридичний ліцей;

Палац творчості дітей та юнацтва;

Дніпровська дитяча школа мистецтв № 4 імені Бориса Гмирі;

Новокодацький міський молодіжний парк дозвілля та відпочинку та ін.

В бібліотеці працюють 6 досвідчених фахівців зі спеціальною освітою.