<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>

Рандеву з книгою. Вчися розуміти прекрасне

Розділ: Віртуальний бібліогід

   Альбом НЮ. Образ жінки у творах живопису, скульптури та графіки - найпрезентативніше видання, що колись надходило до фондів нашої бібліотеки. Перед побаченням з цією книгою , я хочу вам розповісти про неї.Тематичні мистецькі альбоми–мікси зазвичай належать до інтер’єрних видань. Цю ознаку ще й усіляко підкреслено: скринька–футляр, палітурка з екзотичного матеріалу та з металевою накладкою, поліграфічні «паузи» з кальки між розділами. Цей альбом значно презентативніший від інших,бо кожній персоналій: кожному митцеві тут відведено не дві сторінки, а подекуди понад двадцять.У передмові наголошено: «Доля жінки в гідному подиву місці планети, яке називається Придніпров’я, — феноменальна». 

Хай стелиться доля вам рушниками... Літературно-народознавчий мікс

Розділ: Новини сайту

Напередодні Міжнародного дня вишиванки ми хочемо поговорити про український рушник: з нашими користувачами, учасниками клубу «Тепла вітальня», новими друзями бібліотеки, які спілкуються з нами онлайн.

Рушник ... Він пройшов крізь віки, він і тепер є символом чистоти почуттів, символом безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею.

Рушник із вишиваним або тканим орнаментом здавна використовується не тільки в побуті та для оздоблення житла. Саме він став оберегом українського народу, символом рідної землі.

 

Відеовернісаж. Мистецький простір Європи

Розділ: Новини сайту

    Європа - це континент, де існує не лише багато традицій, але й спільні культурні цінності. 16 травня відзначається День Європи в Україні саме тому наша бібліотека приділяє увагу ознайомленню читачів з мистецтвом країн сусідів. Зосередити вашу увагу хочу на музеях Франції, Германії, Польщі , бо сама кілька років тому відвідала ці країни і маю власну думку. У Парижі 97 музеїв, 300 мистецьких галерей і близько 100 театрів. Ходити - не переходити, правда. Але, найвідоміший, як ви самі знаєте, Лувр. Він є одним із найбільших музеїв світу (має кілька поверхів), в якому близько 300 тисяч експонатів (хтось пише про 400 тисяч), з яких тільки 35 тисяч виставляються в залах. Побачити «Мону Лізу» чи «Венеру Мілоську», це цілком реально в рамках екскурсій одного дня. Якщо ж ви хочете побачити більше, то треба виділити на музей кілька тижнів.

Подорожуємо садами і парками Європи. Онлайн засідання гуртка Конвалія

Розділ: Гурток "Конвалія"

14 травня мало відбутися засідання гуртка «Конвалія», на яке так чекали користувачі бібліотеки. Але пандемія Covid 19 внесла корективи в наше культурне життя. І наше чергове засідання ми проводимо онлайн. Сьогодні у нас – подорож садами і парками Європи.

Разом з Ганною Сікун ми відвідаємо парк і палац Герренкімзе, збудований королем Баварським Людвігом ІІ на озері Кімзеє. Розкішний парк навколо палацу дає можливість відвідувачам насолодитися красотами Баварії, оглянути панорамну картину Альп, які оточують озеро, дізнатися про історію «божевільного» короля Людвіга Баварського, який залишив після себе чудові палаци. І трохи - про Баварію, яку так люблять німці!

Враження неймовірні!

 

 

Цікавинки до Дня Матері

Розділ: Новини сайту

      День матері - свято найчудовішої людини на землі. Україна традиційно відзначає у другу неділю травня. Відбувається це згідно з Указом президента України від 10 травня 1999 року №489/99. В наш час материнське свято відзначають більш ніж в 50 країнах світу. У багатьох з них дати не співпадають і припадають на різні дні. Приміром, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня, в Білорусі – 14 жовтня, у Росії – в останню неділю листопада, в Грузії – 3 березня, в Польщі – 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах – 21 березня. Незважаючи на різні традиції святкування, у всіх країнах світу в цей день дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку.

Віртуальна акція вшанування

Розділ: Новини сайту

Правнуки пам’ятають ...

      До Дня пам'яті та примирення та 75- річниці з Дня Перемоги

над    нацизмом у Другій світовій війні

віртуальна акція – вшанування.

Віртуальна книжкова виставка

Розділ: Віртуальний бібліогід

 Гірка правда війни.

Книги про Другу світову війну, що спонукають переосмислити історію...

 Друга світова війна, забравши мільйони життів, була найжорстокішою і найстрашнішою в історії людства. У пам’яті тих, кому судилося через неї пройти, назавжди залишився той важкий час. Отож перегорнімо сторінки книг, що спростовують чимало міфів. Ці книги - про подвиги, про смерть, любов і надію, про горе і радість, про бажання жити і самопожертву заради інших - словом, про те, якою була ця війна насправді, і чим довелося за неї заплатити.

Шана за подвиг, вдячність за мир

Розділ: Новини сайту

   У рік 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  наша бібліотека долучилась до флешмобу #Герої_Дніпра і звернулась до своїх читачів з проханням розповісти про своїх рідних, що гідно захищали людство від нацизму. Дякуємо Володимиру Рудову за таку зворушливу розповідь про свого батька Афанасія Сидоровича та його брата Якова Сидоровича Рудових.

Розмови на карантині. Наш гість Володимир Рудов

Розділ: Новини сайту

         Можливо, хтось і нудьгує під час карантину, але точно не творчі люди!

Принаймні наш земляк ,поет та журналіст Володимир Рудов розповів нам про свої «карантинні будні», що буквально завалений роботою і не збирається сидіти склавши руки. Цей період він переживає під гаслом : «Карантин, так карантин! Ще один досвід -як для всього світу, так і особистісний» Після тридцяти років складання «Занимательного словаря» ( більше трьох сотен слів на сьогодні) автор врешті вирішив опублікувати його.

Нам Володимир Рудов надав право, познайомити наших читачів на сторінках сайту та у фейсбуці з першими сторінками «Занимательного словаря».

 

Книги ювіляри 2020 року

Розділ: Віртуальний бібліогід

     180 років першому виданню "Кобзаря" Т.Г.Шевченка «Кобзар»

— назва збірки поетичних творів Тараса Григоровича Шевченка.

У наш час під назвою «Кобзар» розуміють усі віршовані твори Шевченка, однак перші «Кобзарі» містили тільки деякі його поезії. Всього за життя Шевченко створив 228 поетичних творів: віршів, поем та балад, однак слід зазначити, що деякі з віршів Шевченка мають декілька дуже відмінних один від одного варіантів і тому кожен з цих варіантів вважається окремим твором. Всі з 235-ти поетичних творів Шевченка написані українською мовою, окрім двох: вірша Тризна (Безталанний) та поеми Сліпа, написаних російською.

<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>