Леонід Каденюк: «Життя людини має починатися з мрії!»

Розділ: Новини сайту

«Життя людини має починатися з мрії. Своїм прикладом я переконався у цьому. Мрія допомагає людині долати труднощі, спрямовує, дисциплінує та допомагає домагатися своїх цілій», - ці слова Леоніда Каденюк були кредо його життя.

 

Леонід Каденюк він народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці на Буковині в родині вчителів. У 1995 році потрапив до групи космонавтів Національного космічного агентства України.

Стати космонавтом він вирішив одразу після успішного польоту Юрія Гагаріна – тоді Каденюк ходив у третій клас. Закінчивши середню школу зі срібною медаллю (здобути золоту завадив іспит з української мови, який він склав на чотири), Каденюк вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, де в 1971 році здобув диплом льотчика-інженера.

У 1977 році Каденюк опанував кваліфікацію льотчика-випробувача, а ще за два роки – космонавта-випробувача. Із 1977-го до 1983-го і з 1988-го до 1992 року він працював космонавтом-випробувачем орбітального корабля багаторазового використання "Буран" (брав участь у відпрацюванні глісади зниження за захід на посадку корабля "Буран" на літаках МіГ-31 і МіГ-25). У цей самий період Каденюк закінчив літакобудівний факультет Московського авіаційного інституту.

Під час підготовки до польотів і випробувальної роботи Каденюк вивчив радянські космічні кораблі "Буран", "Союз", "Союз-ТМ", орбітальну станцію "Салют" і частково орбітальний комплекс "Мир", а також американський космічний корабель Space Shuttle.Як льотчик-випробувач Каденюк здійснив польоти більш ніж на 50 типах і модифікаціях літаків, переважно – на винищувачах. У небі Каденюк провів понад 2400 годин.

Після розпаду СРСР Каденюк набув українського громадянства, у 1995 році вступив у групу космонавтів Національного космічного агентства України. Свій єдиний політ у космос Каденюк здійснив у 1997 році на американському космічному шаттлі "Колумбія" (місія STS-87). Про участь Каденюка у місії особисто домовлявся другий президент України Леонід Кучма з американським колегою Біллом Клінтоном. З 19 листопада до 5 грудня 1997 року Каденюк здійснив космічний політ , під час якого виконував біологічні експерименти і досліди із ростом рослин в невагомості.

 На борт  шаттла "Колумбія" Леонід взяв із собою часточки України: прапор, державний герб, герб Києва, «Кобзар» Шевченка, портрет видатного українського ракетобудівника Михайла Янгеля, диск групи «ВВ».

Тоді, під час польоту Каденюка, вперше у космосі пролунав гімн незалежної України.

Донині Леонід Каденюк вів активний спосіб життя, не полишав тренування – кілька разів на тиждень бігав крос у 10 кілометрів, мріяв ще раз полетіти  у космос.

Якось у Леоніда Каденюка запитали: «Якби ви побачилися з Богом, що б ви у нього запитали?»

«Просто хотілося б його попросити: Боже, бережи нашу Землю, дай розуму людям. Коли дивишся на планету з висоти космічної орбіти і бачиш таку красиву землю… Але коли пригадуєш, як ми живемо, то особливо там надзвичайно глибоко усвідомлюється, наскільки не досконале людське суспільство. Ми не правильно ставимося до природи. Треба берегти свою планету!» – відповів Леонід Каденюк.

Він став першим і наразі єдиним космонавтом незалежної України. 

 

Дізнатися більше ви можете завітавши до нашої бібліотеки.

 


Кількість переглядів: 101
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.