Масляну зустрічаєм, іграми та співами зиму проводжаєм

Розділ: Бібліотеатр

У нашому сучасному житті вже стало доброю традицією це трансформоване свято Весни, або проводи Зими, що увібрало в себе чимало рис слов’янської Масляної. У нашій бібліотеці зазвичай це було притаманне старшому поколінню з клубу «Тепла вітальня», про це свідчать світлини з нашого сайту http://library4.dp.ua/news.php?id=645 

Наразі молодь дуже активно підхопила ці традиції. БІБЛІОТЕАТР представив маленьку святкову мініатюру, після розповіді бібліотекаря Ірини Лисенко про головні страви Масниці - це млинці, звісно кожна господиня намагалася хоч раз за тиждень спекти млинці. За прикметою, чим більше млинців буде в будинку, тим краще буде урожай.Однак найголовнішою обрядовою масничною стравою повсюди в Україні були вареники з сиром, щедро обмішані маслом та сметаною. “Зазвичай на Масницю потрібно їсти вареники у маслі, щоб усе літо і вік жити, як вареник у маслі”. Вареники з сиром готували з пшеничного або гречаного борошна щодня і в кожний оселі. Варили вареники з сиром “ни менш як два раза в день, а то і три, чотири раза". Вареники їли всі в родині, ними й пригощали гостей. Про вареники з сиром йдеться в багатьох піснях, яких співали на Масляну: «Масляна, Масляна,як на тебе добре жить, вареники з сиром їсти…» Слід зазначити, що в народно-поетичній творчості українців є чимало легенд, переказів про магічні властивості сиру з вареника, спожитого останнім, напередодні Великого посту. У Сиропусний тиждень, крім вареників з сиром, готували й багато інших страв з набілу, як от: пироги з сиром, налисники з сиром (каравайці), сирники, молочну кашу, молочний кисіль таін. Ідея пробудження, котра становить сутність Масляної, не обмежується однак пробудженням людських почуттів, а стосується оновлення всього живого. Приємно що дівчата та хлопці не тільки уважно дослухаються до порад дорослих, перевтілюють традиції у сучасний манер веселого святкування та з притаманним завзяттям поширюють на арт-майданчиках бібліотек.Наші читачі, молоді учасники БІБЛІОТЕАТРУ,дуже артистично показали у веселій мініатюрі щедру господиню, що частувала варениками парубка.

Як бачимо молодь не цурається українських звичаїв,авсе завдяки книгам. Тож запрошуємо вас до бібліотеки №4 на виставку творчості "Масляна, масляна, яка ж ти гостинна" Читайте книги, святкуйте, радійте приходу весни та життю.


Кількість переглядів: 151
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.