Крот у місті

Розділ: Книжкові новинки

Кріт або Кротик  — мультсеріал, а також анімаційний персонаж, створений чеським художником   Зденеком Мілером. Перша серія була показана в 1957 році. Вона була присвячена перобці льону («Як кріт штанці знайшов»). Це була єдина серія, де використовувалася мова. Всі інші серії були озвучені тільки окликами, щоб їх міг зрозуміти глядач із будь-якої держави. В своєму інтерв'ю присвяченому цьому мультфільму Зденек Мілер сказав:

«Мені дуже пощастило, що в той час, коли я робив своїх перших кротиків, мої донечки були малими. В них були дуже гарні голоси й вони дуже гарно сміялись. Мені пощастило, тому що мені завжди вдавалося їх розколоти, і коли вони сміялися чи плакали, я це записував і ті звуки збереглися у нас до сих пір, тому що краще, не дивлячись на те, що я старався, мені ніколи не вдавалося знайти».

Цікаві факти про кротика:

  • * Одного з трійнят із емблеми студії можна побачити в епізоді «Кріт і атомобільчик»: він ламає іграшкову машинку.
  • * Відсилки до «Крота» можна побачити в мультфільмі «Володарі блискавок».
  • * В епізодах «Кріт і бульдозер» і «Кріт і мама» можна побачити цвіркуна з мультфільма Зденека Мілера «Пригоди цвіркуна».
  • * В епізоді «Кріт і бульдозер», створеному в 1975 р., можна побачити відголоски вторгнення в Чехословаччину військ країн Варшавської угоди в 1968 р.: бульдозер дуже схожий на танк, місцевий цивільний житель (кріт) кидає в нього тверді шматки землі, схожі на каміння, і т. д. На відміну від реальних подій, розумному кроту вдається перехитрити «бульдозер», переставляючи стовбці, вздовж яких рухається груба та недалека машина.
  • * В епізоді «Кріт і яйце» присутній песик із мультфільма Зденека Мілера «Про песика».
  • * Щуку схожу на ту, що була в серії «Кріт і парасолька», можна побачити в мультсеріалі «Пригоди Болека и Льолeка» в серії «Прогулянки під водою».
  • * Існує діафільм по найпершому мультфільму про крота, він називається «Про маленького крота і його костюмчик», а також діафільм по мультфільму «Кріт і ракета».
  • * Автором персонажа мультфільма — Крота був чеський дитячий письменник Едуард Петішка (1924—1987).
  • * У продажі є м'яка іграшка Кріт.

Запршуємо дорослих читачів згадати своє дитинство і почитати онукам цікаву казочку про кротика.


Кількість переглядів: 354
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.