Лілія - квітка з легенди.

Розділ: Екологічний клуб КОНВАЛІЯ

Існує безліч легенд, пов'язаних з цією рослиною. У єврейській легенді говориться про те, що після гріхопадіння Єви з усіх квітів в раю лише лілія змогла залишитися непорочної і чистою. У християнстві білі квіти лілії символізують собою богоматір.

У Німеччині існує повір'я, що в кожному бутоні лілії проживає дуже маленький ельф ... Кажуть, що ельф народжується під час розкриття квітки лілеї. А щоб продовжити цю казку, потрібно знати, як правильно доглядати за ліліями.

Трав'яниста цибулинна рослина лілія (Lilium) є багаторічників і відноситься до сімейства Лілійні. У природних умовах налічується приблизно 80 видів лілій, які були використані для створення безлічі гібридів і сортів. У природі така рослина можна зустріти на території Європи, Азії та Північної Америки.

Лілія - це багаторічна рослина, яка здатна рости на одному і тому ж місці протягом декількох років. Ця рослина негативно реагує на часті пересадки, тому для його посадки підбирають таке місце, де йому буде максимально комфортно: добре освітлену ділянку, що має захист від вітру.

Ґрунт для лілії повинен бути поживним, пухким і добре дренованим. При цьому слід врахувати, що різні різновиди лілій воліють різний кислотно-лужний баланс ґрунту. Наприклад, трубчасті лілії воліють лужної ґрунт, а американські гібриди - кислий. Решта різновиди і види добре ростуть в нейтральному ґрунті.

Підготувати ділянку потрібно за 15-20 днів до посадки лілій. Для цього його перекопують з внесенням деревної золи (пам'ятаєте, що східні гібриди не люблять кислий ґрунт, тому золу для них не вносять), перегною і торфу. Також в ґрунт потрібно додати невелику кількість мінерального добрива. Після цього вирівняйте поверхню ділянки, трохи її ущільните і полийте.

Приблизна схема глибини висадки цибулин у різних видів:

Високорослі сорти. Невеликі цибулинки - від 10 до 12 см, великі - від 15 до 20 см, дистанція між кущами - від 25 до 30 см.

Середньорослі сорти. Невеликі - 10 см, великі - від 12 до 15 см, дистанція - від 20 до 25 см.

Низькорослі сорти. Невеликі - від 7 до 8 см, великі - від 10 до 12 см, дистанція - від 15 до 20 см.

Зверніть увагу на те, що чим на більшу глибину буде висаджена цибулинка, тим пізніше вона почне цвісти, але при цьому сформує багато діток.

Догляд за ліліями

Щоб лілії росли і розвивалися в межах норми, головне, їх своєчасно підгодовувати і поливати. Найкращим місцем для посадки буде таке, де верхня частина куща буде на сонці, а нижня - в тіні. У першій половині дня кущ обов'язково повинен отримати велику кількість яскравого світла сонця. А щоб уберегти землю і кореневу систему лілій від пересихання і перегріву, між кущів рекомендується висадити низькорослі або почвопокривні садові культури.

Також цибулинна рослина потребує вологи протягом усього періоду вегетації. Однак особливу увагу на поливи слід звернути з початку червня і до середини липня. Але будьте обережні, лілії вкрай негативно реагують на застій вологи в ґрунті. У посушливий період кущі поливають безпосередньо під корінь в ранковий або денний час. Коли вся волога вбереться в землю, її поверхню треба розпушити. Щоб скоротити кількість поливів і позбутися від необхідності рихлити ґрунт, потрібно засипати поверхню ділянки шаром мульчі. Коли кущі відцвітуть, рясність поливів скорочують, але їх не припиняють поливати до глибокої осені.

Запрошуємо на віртуальну екскурсію до квітучого саду Наталії Коваль.

В бібліотеці ви завжди знайдете корисну та цікаву інформацію про лілії, різномаїття їх сортів а також догляд за ними.


Кількість переглядів: 151
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.