Свічка плакала в скорботі

Розділ: Новини сайту

"Свічка плакала в скорботі". Презентація виставки документальної, історичної, художньої літератури.

«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору, тобто у 4-ту суботу листопада. Щорічно в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Це можливість згадати історію, вшанувати тих, чиє життя було зруйноване або знищене в ті страшні часи сталінського режиму. Українці ніколи не були байдужі до цієї трагедії, про акт геноциду писали свої твори українські письменники, Голодомор став темою багатьох художніх творів. У сучасному світі про масові вбивства шляхом штучно створеного голоду вже не бояться говорити, і все ж Голодомор 1932-1933 років деякі країни не поспішають визнавати геноцидом українського народу. Щоб розуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна 88 років тому, саме тому ми презентуємо виставку зробила художніх і публіцистичних книг, у яких розкривається тема Голодомору.

«Марія» Улас Самчук.Вважається, що роман «Марія» – перший художній твір про Голодомор. Він був заборонений за часів радянської влади, адже розкривав жорстку правду про штучний голод, створеному для знищення української нації. Власний досвід та свідчення очевидців трагедії лягли в основу твору письменника. Головна героїня – сімдесятилітня Марія, разом з іншими українцями відчуває страшний голод. Сильна характером жінка пережила у своєму житті багато горя. В образі Марії уособлена сама Україна. Твір відображає реальний стан речей в 30-х роках, дає розуміння, наскільки важко було жити селянам, змушує задуматися про справжні цінності.

«Жовтий князь» Василь Барка.Ще одним твором художньої літератури, присвяченим Голодомору ’32 -’33 років, є роман «Жовтий князь» письменника Василя Барки. Він створив жовтого князя – демона зла, який приносить лише спустошення, руйнування, біль і смерть. У своєму творі автор відобразив власні спогади про страшне горе, а також точні свідчення очевидців Голодомору, зокрема його рідного брата і сім’ї. У центрі сюжету – сім’я Катранників, серед яких залишився живий тільки молодший син. Життя сім’ї сповнена вражаючих, страшних подій. Але герої в усіх ситуаціях не втрачають людяності. Історична правдивість робить твір Василя Барки цінних для кожного читача.

«Розколоти небо» Світлана Талан.Сучасна українська письменниця Світлана Талан пише твори в жанрі «реальних історій». Роман «Розколоти небо» присвячений темі колективізації і Голодомору в Україні. Письменниця відобразила події 30-х років на прикладі одного селища на Луганщині. Українське село, де були розкішні сади і родючі землі, спустошила голодна смерть. Справжні, невигадані жахи описує автор: на які відчайдушні і жорстокі вчинки йшли люди, щоб вижити в лихі часи голоду. І в ці трагічні події знаходиться місце і для любові, яка то спливає на перший план, то ховається за чорною, пекельної реальністю. «Розколоти небо» перевертає свідомість читача і відкриває для кого-то невідомі сторінки історії.

Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в  Джеймс Мейс у 2003-му році. 

Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки. Завітайте до бібліотеки №4 , щоб ознайомитись з добіркою книг представлених на виставці.Читаємо та пам'ятаємо.

 

 

 


Кількість переглядів: 355
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.