Чайна церемонія: традиції Китаю.

Розділ: Новини сайту

  Як відомо, 2019 рік оголошено роком Китаю в Україні.  Ми теж у нашій бібліотеці долучилися до святкування Китайського Нового Року. 

    Бібліотекар Марина Умнова розповіла, що ось уже багато століть поспіль в Піднебесній та й у всьому світі святкується Китайський Новий Рік (Чуньцзе, у перекладі – Свято весни). Щороку дата святкування змінюється, оскільки визначається вона виключно за місячно-сонячним китайським календарем. Звідси і друга назва – Місячний Новий рік. Свято весни триває 15 днів, починаючи з молодого місяця в Новий рік і до повного місяця на Фестивалі ліхтарів. Цього року з 5 по 20 лютого.

   Настання нового року вітається з великою церемонією та безліччю традицій, покликаних об’єднати сім’ї та залучити процвітання наступного року. Згідно з повір’ям, червоний колір захищає від негараздів, тому треба прикрасити будинок у червоних тонах. Тому ми зробили ось таку яскраву виставку про Китай.

    Не оминули традицію «Пара мандаринів», за якою, приходячи в гості на Новий рік, потрібно приносити два мандарини. А коли йдете, вже господарі віддають два мандарини. Річ у тім, що фраза «пара мандаринів» китайською звучить практично як слово «золото». І виходить, що, даруючи мандарини, і гості, і господарі бажають один одному достатку.

    Довідались про легенди з історії свята.  Китайці вірять, що на початку року до кожного дому зазирає міфічна істота Нянь і з’їдає запаси зерна, худобу, а в деяких випадках – навіть дорослих і дітей. Тому в перший день Китайського Нового року на ґанку залишають трохи їжі, щоб задобрити Няня і таким чином відкупитися від нього.

       Найголовнішим та найочікуванішим  було чаювання - китайська чайна церемонія, яку нам провів чайний майстер Сергій Решетняков.

 

 Ми довідались, що українське слово «чай» походить від кит. 茶 («ча»); рослину Camellia sinensis китайці називають «茶樹/茶树» («ча шу»). Чай у Китаї відносять до «сімох речей, котрі вживають щоденно» разом з дровами, рисом, маслом, сіллю, соєвим соусом та оцетом.  Китайська чайна культура відрізняється від європейської, британської та японської як способами приготування та пиття, так і приводами для чаювання.

  Чай у Китаї п'ють як у повсякденних ситуаціях, так і під час офіційних свят та ритуалів. Чай тут — не тільки напій; він відіграє важливу роль у традиційній китайській кухні, китайській медицині та буддизмі. Існує також приказка — «茶禅一味» — «Чай та чань одного смаку».

        Це було схоже на своєрідну медитацію, ми забули про нестримний плин часу, насолоджувались моментом і налаштувались на те, що наступний рік принесе нам душевний спокій, радість і процвітання.

     Традиційно вважається, що святкування китайського Нового року — найкращий час для примирення в суперечках, час, коли необхідно забути всі образи, і щиро побажати оточуючим миру, щастя, злагоди. Чого вам і бажаємо. З Китайським Новим Роком Вас!


Кількість переглядів: 199
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.