Година-спомин про справжнього батька Незалежності України

Розділ: Новини сайту

      4 липня відбулася година-спомин «Легендарна постать: Левко Лук'яненко», присвячена «батькові незалежності»,  одному із засновників Української гельсінської групи, дисиденту Левку Лук'яненкові, який 1991 року написав Акт проголошення незалежності України.

       Завдяки  Інтернет-ресурсам присутні отримали детальну інформацію про життєвий шлях правозахисника та політичного діяча, якого за антирадянську діяльність та прагнення до незалежності України на початку 60-х років засудили до смертної кари, яку потім замінили на багаторічне ув'язнення. Загалом у радянських таборах Лук'яненко провів понад 25 років. І хоча у незалежній Україні надзвичайних політичних висот він не досяг, він був моральним авторитетом країни.

      Доказом цього стала і наша година-спомин, серед присутніх на якій було чимало людей поважного віку. Вони знайомі і з книгами Л. Лук'яненка, зокрема, з найвідомішою на  початку 90-х  "Сповідь у камері смертників", в якій він змалював свою боротьбу за незалежність України. Згадали і вибори  1 грудня 1991 року, коли  Левко Лук’яненко балотувався на посаду Президента України і дехто з присутніх голосував саме  за нього.

      Учасники заходу старшого покоління активно обговорювали найцікавіші факти з політичного життя України тих років, згадували Левка Лук'яненка, як  непересічну особистість, який залишив вагомий слід в історії України, а підлітки уважно слухали спогади очевидців становлення  незалежності України.  

 


Кількість переглядів: 95
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.