Засідання клубу "Тепла вітальня"

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

    Нещодавно Україна відзначила важливі державні свята – День українського козацтва та День захисника України. 17 жовтня  на  засіданні «Теплої вітальні»  клубівці познайомилися з історією  свят, приводом для яких стала Покрова. Особливо значущим свято Покрови Пресвятої Богородиці було для козаків, які вважали   Матір Божу своєю заступницею і покровителькою. Зважаючи на велике значення та місце козацтва в українській історії  і зародженні державності уже 20 років (з 1999 р.) 14 жовтня у нашій країні відзначають День українського козацтва як символ свободи, мужності  і незламності українського духу.

  «Сила і звитяга, бойовий дух і козацьке братерство, мудрість і розум, мужність і щедрість, боротьба за волю України – все те, що притаманне козакам, генетично передалось їх нащадкам. Що козацькому роду  нема переводу довело і нинішнє покоління українців: з 2014 року довелося знову боронити нашу  державу, відстоювати її незалежність. У 2015 році 14 жовтня стало і Днем захисника України.  Уже 5 років поспіль в цей день ми відзначаємо  три важливі для кожного українця свята, нерозривно пов’язані між собою» - таким був лейтмотив розповіді провідного бібліотекаря Надії Данькевич.

    Поговорили і про маловідомі та цікаві факти побуту Запорізької Січі,  про походження козацького одягу і символіки, їх використання в Збройних силах України.

   Українські пісні про козаків та  козацьку долю завжди лунають під час засідань «Теплої вітальні» та цього дня, навіяні розповідями про козацьку добу, вони самі просилися до співу.

Торкнулися серця, відгукнулися  щемом пісні про війну.

    Виставка літератури «Світочі козацького духу» познайомила учасників клубу "Тепла вітальня"  з виданнями про козацтво та  захисників України сьогодення.


Кількість переглядів: 371
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.