Доля праведника. Архієпіскоп Климентій Шептицький. Година історії

Розділ: Новини сайту

   7 листопада з нагоди 150-річчя від дня народження  архиєпіскопа Климентія Шептицького відбулася година історії «Доля праведника.  Архієпіскоп Климентій Шептицький».  Архимандрит УГКЦ Климентій Шептицький, граф, у світському житті Казимир – успішний політик, доктор прав, перед яким було велике майбутнє і світова кар’єра, обрав монаше життя, посвяту Богові.

    Читачі дізналися про непросту долю цієї освіченої, духовно багатої та мужньої  людини, віру якої не змогли зламати ані німецька окупація, ані тюрми енкаведистів – отець рятував євреїв від нацистів, а у радянському таборі був таємним єпископом, який висвячував в’язнів.  Він приніс себе у жертву заради віри та українців.

За порятунок єврейських дітей у часи Голокосту 1996 року Климентія Шептицького у Ізраїлі визнали Праведником світу. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив отця Климентія новомучеником Церкви .

    Цього року вперше Климентія Шептицького -  сильну і гідну постать в історії УГКЦ та України вшановують на державному рівні, згідно з Постановою парламенту, з нагоди 150-ліття від дня народження Блаженного.


Кількість переглядів: 305
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.