До Дня української писемності та мови

Розділ: Новини сайту

  Напередодні Дня української писемності та мови в бібліотеці пройшов експрес-урок української мови з написанням Всеукраїнського диктанту  національної єдності.

Цьогоріч уже вдев’яте колектив  бібліотеки разом з читачами  та  тисячами прихильників української мови бере  участь у цій традиційній акції.  

Бібліотекар Марина Умнова розповіла  присутнім про   нові правила правопису  української мови.  

   Як виявилось,  не всі присутні знайомі зі  змінами в правописі та всі розуміли, що у тексті будуть слова на знання нових норм, тому така інформація була своєчасною і корисною.

    Озброївшись новими правилами правопису, з нетерпінням і хвилюванням чекали прослуховування тексту.

Під час написання диктанту в  залі була неймовірна тиша, адже писали всі вдумливо і зосереджено.

    Емоції вирували під час обговорення написаного:  не всі правила шкільної програми згадалися, не все нове з чинного правопису  відразу запам’яталося та кожен аргументовано  доводив свою точку зору на виниклі складнощі: де мала бути кома, а де – тире, а де – двокрапка… 

   Як добре, що цього року Олександр Авраменко  запропонував через кілька хвилин після прочитання радіодиктанту в прямому ефірі опублікувати текст та прокоментувати його! Це дозволило  відразу все з’ясувати,  вгамувати  бурхливі емоції та хвилювання від тривалого очікування перевірки.

    І не важливо  хто скільки помилок зробив під час написання радіодиктанту, хто почував себе впевненим у своїх силах, а  кого долали сумніви,  важливе інше:  ми об'єдналися  разом з тими, кому   не байдужа доля української мови,  долучилися  до святкування Дня української писемності та мови і  великого флешмобу.  

   Мета радіодиктанту -  не тільки перевірка своїх знань української мови, а  саме єднання була досягнута.


Кількість переглядів: 414
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.