Цікавинки до Дня Матері

Розділ: Новини сайту

      День матері Україна традиційно відзначає у другу неділю травня. Відбувається це згідно з Указом президента України від 10 травня 1999 року №489/99. В наш час материнське свято відзначають більш ніж в 50 країнах світу. У багатьох з них дати не співпадають і припадають на різні дні. Приміром, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня, в Білорусі – 14 жовтня, у Росії – в останню неділю листопада, в Грузії – 3 березня, в Польщі – 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах – 21 березня. Незважаючи на різні традиції святкування, у всіх країнах світу в цей день дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку.

       Вікторина

1. В яких країнах, крім України, святкується День матері? 2. У якої мами з відомої казки голосок дуже тонкий? 3. Які прислів'я про матір ви знаєте? 4. Який квітка прийнято носити на одязі в День матері в США і в Австралії? 5. Всім відомо, що мати - господиня в домі. Нижче наведені загадки, їх може відгадати той, хто допомагає мамі і знає господарські предмети в будинку. «Нова посудина, а вся в дірках?» «Всіх на світі обшиває, що пошиє - не вдягає» «У череві - лазня, в носі - решето, на голові - пупок, одна рука - і та на спині?» 6. Яка мама з вірша В. Орлова відправляла в клас синочка, закликаючи його НЕ петушитися, і бажаючи йому ні пуху, ні пера? 7. Що за рослина, в назві якого є слово мати? 8. «Мама по кімнатах у фартусі білому неквапливо пройде ...» А що ще робить мама в знаменитому вірші Агнії Барто? 9. Хто автор рядків? «І в найрадісніших краях Не знаю Нічого кращого немає, Достойніший матері щасливою З дитиною малим на руках. Буває іноді: дивлюся я, Милуюся нею, і печаль Охопить серце раптом; і шкода Її мені стане, і, сумуючи, Перед нею голову схилю я ... » 10. Хто такий «мамин синочок»? 11. З якого твору ці рядки? «Прибігла мишка-мати, стала качку в няньки кликати ...» 12. Які пісні про маму ви знаєте?

День матері - світле і по-родинному тепле свято. Тож не забудь порадувати найріднішу в світі людину маленьким подаруночком.Чи не найкращим подарунком для улюбленої матусі буде щось зроблене власноруч. І ця чудова ідея підійде не лише для дітей, а й для дорослих.Юні художники і художниці можуть намалювати для мами красиву картину, або зробити листівку .

Сподіваємось що наш майстер-клас стане вам у нагоді.Гарних книжок та чудового свята)

https://www.facebook.com/ch.kamin.dp.ua/posts/1168767680130398?__tn__=K-R

  Ми пропонуємо  майстер-класс «Листівка до Дня Матері» , підготовлений бібліотекарем Мариною Умновою.

Приймайте участь у онлайн-флешмобі "Супер МАМА". Надсилайте фото своїх матусь з невеличким коментарем.

https://www.facebook.com/library.dp.ua/photos/a.1511100905862827/2327655530874023/?type=3&theater

"Це - моя рідня, сім'я моєї доньки. Ви тільки подивіться уважно, яке місце в сім'ї займає мати - головне, бо мати - центр Вселенної для дітей, внуків, всіх!" Г.Сікун


Кількість переглядів: 70
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.