Відеовернісаж. Мистецький простір Європи

Розділ: Новини сайту

   Європа - це континент, де існує не лише багато традицій, але й спільні культурні цінності. 16 травня відзначається День Європи в Україні саме тому наша бібліотека приділяє увагу ознайомленню читачів з мистецтвом країн сусідів. Зосередити вашу увагу хочу на музеях Франції, Германії, Польщі , бо сама кілька років тому відвідала ці країни і маю власну думку.

У Парижі 97 музеїв, 300 мистецьких галерей і близько 100 театрів. Ходити - не переходити, правда. Але, найвідоміший, як ви самі знаєте, Лувр.

Він є одним із найбільших музеїв світу (має кілька поверхів), в якому близько 300 тисяч експонатів (хтось пише про 400 тисяч), з яких тільки 35 тисяч виставляються в залах. Побачити «Мону Лізу» чи «Венеру Мілоську», це цілком реально в рамках екскурсій одного дня. Якщо ж ви хочете побачити більше, то треба виділити на музей кілька тижнів. Експонати музею розділені на 8 колекцій, про які я вже не розказуватиму, це все можна почитати в інтернеті, якщо вас зацікавить музей. Головний вхід до музею - через скляну піраміду Лувра. Лувр має не тільки картинну галерею, яку репрезентують широко відомі картини майстрів Італії, Франції, Німеччини, Іспанії, Голландії та Фландрії 17 століття. Це різнобічна колекція витворів мистецтва і за матеріалами, і за техніками, і за стилями. Лувр входить в десятку найбільших музеїв Європи. З 2008 року експонати музею Лувр розбиті на 8 наступних колекцій: Стародавній Схід,Стародавній Єгипет. Стародавня Греція, Етрурія, Стародавній Рим. Мистецтво ісламу (від мусульманської Іспанії до Індії тощо). Скульптури.Декоративно-ужиткове мистецтво (скло, порцеляна французька і закордонна, східні килими і сюжетні гобелени, вишивки, кераміка). Образотворче мистецтво. Графічне мистецтво.

У Парижі вас може зацікавити також музей д'Орсе, де представлені роботи імпресіоністів та постімпресіоністів, зокрема, шедеври Моне, Ренуара, Ван Гога. Або музей Пікассо, в якому зібрано понад 5 тисяч робіт майстра. Поряд з його власними роботами представлена особиста колекція художника, де є полотна Матісса, Дерена і Руссо. Музей д'Орсе — розташований в колишньому вокзалі на лівому березі Сени. У музеї представлені переважно французький живопис, скульптура та прикладне мистецтво 1848–1914 років. А якщо хочете знати більше, то можна просто запитати в інтернету про музеї Парижа і вибрати ті, які вас найбільше зацікавлять. Пропоную вам ще одне архітектурне чудо Королівський палац у Версалі.

 

Ми звикли до словосполучення «Дрезденська картинна галерея», та насправді в Німеччині її називають «Галерея старих майстрів», і вона – лише частина державного художнього зібрання Дрездена, тут його називають СКД, і він налічує аж 12 музеїв. Дрезденська галерея – дещо більше, ніж просто музей. Чимало його експонатів, серед яких найвідоміші – «Сікстинська Мадонна» та «Шоколадниця». Тут – найбільша в Європі колекція виробів із дорогоцінних металів та коштовних каменів, які збирали 4 монархи Саксонії, але на відміну від музеїв Франції фотографуватися у залах не дозволяється за цим стежить веоика кількість наглядачів.

Королівський замок на Вавелі у Кракові — державне зібрання мистецтва. Отже, сьогодні це один з найбільших історико-архітектурних музейних комплексів Польщі: Королівський замок і його двір є яскравими архітектурними зразками епохи польського ренесансу. Особливістю інтер'єрів замку є рідкісне поєднання залишків готики з оздобами доби відродження, пов'язані тісними культурними і релігійними зв'язками Польщі з Італією, зокрема з Римом. Враження, які я отримала від відвідування цих музеїв іноді при згадці піднімають мені настрій, бо витвори  мистецтва завжди будуть дбайливо зберігатися людством, не зважаючи ні на які війни, епідемії. Моє захоплення книгами про художників, допомогло здійснитися моєї  таємничої мрії, побачити Лувр, про який я так багато читала у книгах.

Шановні читачи, щойно скінчиться карантин  ви зможете ознайомитися з книгами про видатні музеї, цих країн.

А зараз ви можете відвідати ці музеї онлайн за наданими нижче посиланнями.

http://musei-online.blogspot.com/

https://www.youtube.com/watch?v=XvnI3xgFQ8M

https://www.youtube.com/watch?v=z-suC96uiN4

 


Кількість переглядів: 84
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.