Рандеву з книгою. Вчися розуміти прекрасне

Розділ: Віртуальний бібліогід

   Альбом НЮ.  Образ жінки у творах живопису, скульптури та графіки - найпрезентативніше видання, що колись надходило до фондів нашої бібліотеки.

Перед побаченням з цією книгою , я хочу вам розповісти про неї.Тематичні мистецькі альбоми–мікси зазвичай належать до інтер’єрних видань. Цю ознаку ще й усіляко підкреслено: скринька–футляр, палітурка з екзотичного матеріалу та з металевою накладкою, поліграфічні «паузи» з кальки між розділами. Цей альбом значно презентативніший від інших,бо кожній персоналій: кожному митцеві тут відведено не дві сторінки, а подекуди понад двадцять.У передмові наголошено: «Доля жінки в гідному подиву місці планети, яке називається Придніпров’я, — феноменальна». І далі згадуються справжні творці — жінки арійські, амазонські, скіфські, половецькі, козацькі. Схоже, такий метафізичний ракурс — Жінка і Час — став преференцією для чоловіків–митців. Відтак, хоч на полотнах також доволі рясно відтворено жіночі сни–фантазми, авторами цих «звітів» здебільшого є живописці чоловічої статі: Анатолій Онищенко та Євген Логвиненко, Костянтин Піддубко з Нікополя. Жінки–художниці сучасного Придніпров’я хоч і лишилися в меншості під цією обкладинкою, але жодною краплиною представленої якості не поступаються. До переваг альбому «Ню» належить і наявність прикінцевого покажчика репрезентованих митців: фото, резюме й навіть контакти, що чимало значить для читача–колекціонера. Натомість, є й порівняльні хиби: відсутність традиційних (а тому й значущих) відомостей про ілюстровані твори: розмір, матеріал, техніка, рік створення. Й не обійти мовчанкою несподіванку: до футляру–скриньки разом з альбомом запаковано ілюстровану брошуру «Вчися розуміти прекрасне». Очевидно, видавці слушно передбачили, що таке видання дорослі естети не зможуть приховати від своїх неповнолітніх дітей, і тому мистецтвознавець

Людмила Тверська написала для підлітків антистресовий текст про «ню» у світовому мистецтві взагалі, і у творчості дніпропетровських художників зокрема.

Безумовно, таке букіністичне видання ми пропонуємо для перегляду тільки у бібліотеці. Можливо цей альбом змотивує вас у майбутньому активно цікавитись арт-виставками сучасних художників Придніпрв’я.


Кількість переглядів: 327
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.