Міський парк дозвілля та відпочинку Новокодацький. Відео-подорож

Розділ: Новини сайту

Разом з учасниками екологічного клубу "Конвалія", жителями міста Дніпро ми будемо подорожувати міським молодіжним парком дозвілля і відпочинку.

Міський молодіжний парк Дніпра нині переживає період піднесення та розвитку, набуває все більшої популярності. Розташований він у Новокодацькому районі міста, поблизу житлового масиву Червоний Камінь. Площа парку становить 35 гектарів.

Для жителів ж/м Червоний Камінь, Покровський, Парус — це улюблене і одне з найближчих місць для відпочинку.

Парк засновано в 1927 році. Всі роботи з його створення здійснювала робітнича молодь району. В парку молодь збиралася на щотижневі танці, відзначалися різноманітні свята. У роки окупації від парку нічого не залишилось – у 1941 році на його місці фашистські окупанти проклали шлях до переправи через Дніпро. Відновлення парку відбулося лише в 1950 роках: були побудовані танцювальні майданчики, літній кінотеатр, прокладені та насаджені акуратні алеї.

Довгі роки парк занепадав, його квітучі дерева та інші рослини стали занедбаними і врешті-решт парк покинули. На необхідність реконструювати центр молодіжного відпочинку довгий час не звертали уваги.

Проте в 2006 році міська влада, нарешті, розпочала довгий тернистий шлях реконструкції, в результаті якої Молодіжний парк "Новокодацький" став пам’ятником садово-паркового мистецтва і ввійшов до складу природоохоронних об'єктів Дніпропетровщини.

Меморіал-пам'ятник героїчному екіпажу льотчиків під командуванням Михайла Вдовиченка, який у серпні 1941-го над цим місцем повторив подвиг Миколи Гастелло, скерувавши підбитий літак на ворожу колону.

Парк перетворено на красиве місце відпочинку з доглянутими клумбами, газонами і живим водоймищем. Тут можна спокійно пройтися, посидіти на лавочці, насолоджуючись сучасними краєвидами. Парк зручний і упорядкований для прогулянок як дорослих, так і дітей. Чудове місце для релаксу поодинці, з друзями або родиною.

В Молодіжному парку встановлено сучасні дитячі і тренажерні майданчики з різноманітними атракціонами на будь-який смак, садові лавки та урни.

Сучасна система зовнішнього освітлення дозволяє прогулюватися парком у вечірні години і надає йому більш затишного і таємничого вигляду.

Великі площі зелених насаджень нині доглянуті й ведуть до сучасного спортивного центру.

Оскільки Міський молодіжний парк відпочинку та дозвілля розрахований більше на активний відпочинок відвідувачів, в ньому є: поле для міні-футболу зі штучним покриттям, на якому можна поганяти м’яча в будь-яку пору року, тенісні корти, футбольне поле, майданчики для ігрових видів спорту, дитячі майданчики, Алея героїв спорту Дніпропетровщини.

Головна прикраса парку – озеро на місці колишнього кар’єру. Воно підживлюється підземними джерелами і не цвіте навіть в серпневу спеку!

 

Проведена реконструкція не лишилася непоміченою. Вже сьогодні міський Молодіжний парк став улюбленим місцем відпочинку для багатьох жителів міста!

Квіти на клумбах - окраса парку "Новокодацький.

Фото на сторінці ФБ: Бібліотека на Красному Камені - перейти за посиланням: https://www.facebook.com/ch.kamin.dp.ua/photos/pcb.1270765323263966/1270762786597553/


Кількість переглядів: 80
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.