Зникаюча краса. Подорож сторінками Червоної книги Дніпропетровщини

Розділ: Новини сайту

Наша земля щедра та привітна, але скільки ран на ній залишили люди. Яка ж вона зранена, моя Україна, і все через нашу людську байдужість.

Україна знаходиться зараз в стані екологічної кризи: забруднені промисловими відходами, пестицидами землі, водойми, повітря ведуть до загибелі рослин і тварин. Через нерегульовану вирубку лісів знищуються навіть занесені до Червоної книги лісові види такі як плавунові та ін., а втрата одного виду рослин сприяє зникненню від 10 до 30 видів тварин, пов’язаних із ними.

Особливо великого розмаху процес зникнення флори і фауни в усьому світі набрав в останні роки( також і через війни, революції). Людина повинна завжди пам’ятати, що природа теж хоче жити.

Люди не усвідомлюють простої істини, що так довго тривати не може, і кожен з нас повинен берегти природу, яка його оточує. Багато рослин і тварин потребують особливої турботи і занесені до Червоної книги України, і наша місцевість не вийняток тож існує Червона книга Дніпропетровської області. Вона є в нашій бібліотеці. Подивіться на цих чудових тваринок, на ці квіти – хіба ж не хочеться їх зберегти і захистити?

Наприклад, сірі журавлі відлітають до Іспанії, Африки, Ізраілю увесь жовтень «журавлиним клином», від якого лунає знамените «журавлине курликання». Також вони відомі своїми «танцями», які виконують молоді птахи, таким чином вони висловлюють емоції: неспокій або задоволення.

Болотна черепаха у водному середовищі при 18 градусах може знаходитись без кисню дві доби. Цікаво, що у 2013 році в зоологічному музеї Дніпропетровського аграрного університету із експонатів яєць болотної черепахи вилупилось декілька дітлахів.

Латаття біле ( кувшинка белая ) – одна із самих давніх рослин на планеті, її листя і квіти покриті речовиною, яка відштовхує усякий бруд і завжди залишаються чистими.

Лось європейський Приблизно з грудня по травень лосі ходять без рогів, скидуючи їх на зиму. Лосине молоко схоже з коров’ячим але без солодкуватого присмаку.

Дбати про природу повинна не тільки держава, а й кожна людина. Природа Землі і нашої України унікальна та неповторна. Кожен її куточок прекрасний по-своєму. Хочеться сподіватись, що на ній вічно будуть цвісти сади, схилятись над річками кучеряві верби, а під вікнами будуть квітнути мальви.


Кількість переглядів: 93
Ваше ім"я:
Ваш e-mail:
Введіть текст вашого повідомлення:

Коментарів до цієї новини немає. Ви можете бути першим.