<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>

Хай стелиться доля вам рушниками... Літературно-народознавчий мікс

Розділ: Новини сайту

Напередодні Міжнародного дня вишиванки ми хочемо поговорити про український рушник: з нашими користувачами, учасниками клубу «Тепла вітальня», новими друзями бібліотеки, які спілкуються з нами онлайн.

Рушник ... Він пройшов крізь віки, він і тепер є символом чистоти почуттів, символом безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею.

Рушник із вишиваним або тканим орнаментом здавна використовується не тільки в побуті та для оздоблення житла. Саме він став оберегом українського народу, символом рідної землі.

 

Відеовернісаж. Мистецький простір Європи

Розділ: Новини сайту

    Європа - це континент, де існує не лише багато традицій, але й спільні культурні цінності. 16 травня відзначається День Європи в Україні саме тому наша бібліотека приділяє увагу ознайомленню читачів з мистецтвом країн сусідів. Зосередити вашу увагу хочу на музеях Франції, Германії, Польщі , бо сама кілька років тому відвідала ці країни і маю власну думку. У Парижі 97 музеїв, 300 мистецьких галерей і близько 100 театрів. Ходити - не переходити, правда. Але, найвідоміший, як ви самі знаєте, Лувр. Він є одним із найбільших музеїв світу (має кілька поверхів), в якому близько 300 тисяч експонатів (хтось пише про 400 тисяч), з яких тільки 35 тисяч виставляються в залах. Побачити «Мону Лізу» чи «Венеру Мілоську», це цілком реально в рамках екскурсій одного дня. Якщо ж ви хочете побачити більше, то треба виділити на музей кілька тижнів.

Цікавинки до Дня Матері

Розділ: Новини сайту

      День матері - свято найчудовішої людини на землі. Україна традиційно відзначає у другу неділю травня. Відбувається це згідно з Указом президента України від 10 травня 1999 року №489/99. В наш час материнське свято відзначають більш ніж в 50 країнах світу. У багатьох з них дати не співпадають і припадають на різні дні. Приміром, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня, в Білорусі – 14 жовтня, у Росії – в останню неділю листопада, в Грузії – 3 березня, в Польщі – 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах – 21 березня. Незважаючи на різні традиції святкування, у всіх країнах світу в цей день дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку.

Віртуальна акція вшанування

Розділ: Новини сайту

Правнуки пам’ятають ...

      До Дня пам'яті та примирення та 75- річниці з Дня Перемоги

над    нацизмом у Другій світовій війні

віртуальна акція – вшанування.

Шана за подвиг, вдячність за мир

Розділ: Новини сайту

   У рік 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  наша бібліотека долучилась до флешмобу #Герої_Дніпра і звернулась до своїх читачів з проханням розповісти про своїх рідних, що гідно захищали людство від нацизму. Дякуємо Володимиру Рудову за таку зворушливу розповідь про свого батька Афанасія Сидоровича та його брата Якова Сидоровича Рудових.

Розмови на карантині. Наш гість Володимир Рудов

Розділ: Новини сайту

         Можливо, хтось і нудьгує під час карантину, але точно не творчі люди!

Принаймні наш земляк ,поет та журналіст Володимир Рудов розповів нам про свої «карантинні будні», що буквально завалений роботою і не збирається сидіти склавши руки. Цей період він переживає під гаслом : «Карантин, так карантин! Ще один досвід -як для всього світу, так і особистісний» Після тридцяти років складання «Занимательного словаря» ( більше трьох сотен слів на сьогодні) автор врешті вирішив опублікувати його.

Нам Володимир Рудов надав право, познайомити наших читачів на сторінках сайту та у фейсбуці з першими сторінками «Занимательного словаря».

 

Березень відкриває дорогу квітню. Весна. Відео-екскурсія. Гурток Конвалія

Розділ: Новини сайту

Березень відкриває дорогу квітню. Весна!

Запрошуємо вас, шановні учасники гуртка «Конвалія», всіх користувачів бібліотеки-філії №4 на чергове засідання!

А проведемо ми це засідання в режимі онлайн, щоб зберегти власне здоров’я і здоров’я своїх рідних та друзів.

  На відео-екскурсію до свого саду нас гостинно запросила

    Наталя Павлівна Коваль, щоб ми всі могли насолодитися    весняним квітування її улюблених первоцвітів.

 Сад вже проснувся і радує нас новими звуками і кольорами. Над квітами галантусів, крокусів, мускарі, примул діловито снують бджілки і джмелі. Вибухають зеленим кольором бруньки дерев, сонячними іскрами загораються гілки форзиції… Квітень.

Сучасна інтерпретація улюбленої класики

Розділ: Новини сайту

   Якщо книги усі перечитані, то звісно наш розсудливий, вибагливий читач звертається до кіно.

Карантин — ще не привід призупиняти нашу традицію, ділитися думками у рубриці «Читачі рекомендують…». Наша постійна читацька аудиторія порадила мені подивитись серіал «Спіймати Кайдаша». «Знаю я наші серіали, — думала я, — пародії на російські мелодрами на тисячу епізодів». Але вже після першої серії зрозуміла, що насправді це дуже хороша, делікатна та тонка робота. З повагою до оригіналу. Передивилась всі серії. Це дійсно адаптація класики, відомої кожному — повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я», від режисера Олександра Тименка та сценаристки Наталки Ворожбит, що оживила історію легендарних Кайдашів та розповіли її по-новому. 

 

День без сміху-день прожитий даремно Ч.Чаплін

Розділ: Новини сайту

1 квітня -День сміху.

Цього дня прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше свято, іменоване сьогодні також Днем дурня, відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Мексика. А за однією із найпоширеніших теорій, День сміху з’явився у Франції. Зокрема, у 1564 році король Карл IX видав указ, яким зобов’язав перенести Новий рік з 1 квітня на 1 січня. Однак деякі люди продовжували святкувати новий по-старому. Над ними стали жартувати: найпопулярнішою витівкою було непомітно причепити до спини людини паперову рибину й дражнити його Poisson d'Avril ("квітнева риба"). 

Закриття бібліотеки на період карантину

Розділ: Новини сайту

                                  Шановні відвідувачі

 Згідно з постановою Кабінету Міністрів України

                    від 25.03. 2020 року №239

                БІБЛІОТЕКА НЕ ПРАЦЮЄ    до 24.04 2020 року

                                      з повагою адміністрація

<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>