<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>

День авіації та космонавтики

Розділ: Новини сайту

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі, а також Міжнародний день авіації і космонавтики. Це свято присвячене першому польоту людини в космос, який 12 квітня 1961 року здійснив Юрій Гагарін. Гагарін стартував на кораблі «Восток» і здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху космічних польотів. Цього року першого польоту людини в космос виповнюється 60 років. Крім того, 12 квітня також відзначають Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення про святкування було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 2011 році і присвячено 50-річниці першого польоту в космос.

Історія нашого міста пов'язана з космосом. На дніпровських заводах створювалася унікальна техніка, в інститутах і лабораторіях працювали видатні вчені. З 60-х років минулого сторіччя Дніпро вважався був одним з ключових міст, які забезпечували розвиток космічної техніки в СРСР. Заводи створювали ракети, супутники, винаходили різні прилади для освоєння Всесвіту.

Міжнародний день птахів

Розділ: Новини сайту

Весна – пора повернення пернатих на батьківщину. Чи задумувалися ми коли-небуть про життя птахів, про користь від них? Пташки живуть повсюдно: у місті, в селі… На планеті їх налічується 8600 видів, 360 з них – в Україні.

Птахи – окраса нашого життя. Вони зачаровують своїм співом, поведінкою і надають природі неповторного колориту. Птахи працьовиті й чистоплотні. Вони — наші помічники, бо доглядають дерева і поїдають комах. Роблять те, що людям не під силу — рятують тонни зерна від шкідників. А хіба не приємно морозного ранку спостерігати, як синичка зазирне у вікно?.. Хто не намилується, коли після літнього дощику горобці купаються у калюжі?..
Вже більше століття уся світова спільнота 1 квітня відзначає Міжнародний день птахів, який запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів, але стали масово відзначати Міжнародний день птахів у форматі інтернаціонального екологічного свята лише з 1994 року.

Поетичний вернісаж Нехай мої струни лунають...

Розділ: Новини сайту

 

25 лютого, сьогодні Лесі Українці – 150 років! Вона настільки різна й багатогранна, що не вистачить часу, щоби пізнати її повністю. «Єдиний мужчина в нашому письменстві» за словами Івана Франка, символ незламності духу в українській літературі – Лариса Петрівна Косач, яку ми знаємо як Лесю Українку. Якщо кожна епоха породжує своїх співців, то вона навпаки – витворила свою епоху в українській літературі. Натхненний співець своєї Батьківщини Леся Українка, яка піднялась у своїй творчій, громадянській і політичній діяльності до висвітлення проблем свого часу, надзвичайно дорога всьому прогресивному людству. І через століття ми пригадуємо ті давні події і шануємо їх пам’ять. І через століття ми пригадуємо ті давні події і шануємо їх пам’ять. 

Бліцінформація до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Розділ: Новини сайту

 

25 лютого 2021 року виповниться 150 років від дня народження поетеси. Легендарна, багатогранна, геніальна Леся – людина надзвичайної долі. «… Інтелект, поетична інтуїція, глибока ніжність жіночої психіки, сильна творча воля, орлиний лет душі, яка уміє творити високохудожні образи вільної людини – оте все сплелося в творчості Лесі Українки в одну гармонійну цілість… Саме життя її, її страждання, сльози, віра і любові.» (Н. Сташенко). наша розповідь про геніальну та надзвичайно сильну духом жінку - Лесю Українку, чиє ім’я в українській літературі стоїть поряд з Тарасом Шевченком та Іваном Франком.

Літературно-біографічна мозаїка до 120-річчя від дня народження Валер’янаПідмогильного.

Розділ: Новини сайту

«Гігант думки» і люблячий батько" - Валер'ян Підмогильний, якому в цьому році виповнюється 120 років від дня народження

Валер’ян Підмогильний  - визначний белетрист 1920-их років і неперевершений досі перекладач українською мовою класиків французької прози, письменник-інтелектуал, твори якого подають чималий матеріал для пізнання психології людини часів революції і після неї.

Люди, які творили історію: Леонід Каденюк

Розділ: Новини сайту

 

 

28 січня 2021 року з нагоди 70-річчя від дня народження  першого космонавта України Леоніда Каденюка відбувся захід : інформина "Люди які творили історію: Леонід Каденюк". Людина, яка прошла шлях від скромної хати в невеликому українському селі в Чернівецькій області до сходинок космічного корабля.

Леонід Каденюк: «Життя людини має починатися з мрії!»

Розділ: Новини сайту

Леонід Каденюк

«Життя людини має починатися з мрії. Своїм прикладом я переконався у цьому. Мрія допомагає людині долати труднощі, спрямовує, дисциплінує та допомагає домагатися своїх цілій», - ці слова Леоніда Каденюк були кредо його життя.

Леонід Каденюк він народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці на Буковині в родині вчителів. Стати космонавтом він вирішив одразу після успішного польоту Юрія Гагаріна – тоді Каденюк ходив у третій клас. 

#розкажуМиколаюпрощоячитаю

Розділ: Новини сайту

Ми долучилися до флешмобу #розкажуМиколаюпрощоячитаю

Любі друзі, як ви поводилися протягом року? 

 

Книжковий камін Новорічна локація у бібліотеці

Розділ: Новини сайту

Зима — це та чудова пора року, яка вміє дарувати приємні та незабутні враження. Бібліотекарі теж зробили дарунок своїм читачам - нову тематичну локацію «Книжковий камін». Нова фотозона приваблює оригінальним оформленням у відповідності з наближаючими святами. Зробити гарну фотографію люблять всі і дорослі і малі.

За честь, за волю, за українську долю. Помаранчева революція та Революція Гідності: їхні уроки для сьогодення

Розділ: Новини сайту

<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>