<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>

Засідання клубу "Тепла вітальня"

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

   Нещодавно Україна відзначила важливі державні свята – День українського козацтва та День захисника України. 17 жовтня  на  засіданні «Теплої вітальні»  клубівці познайомилися з історією  свят, приводом для яких стала Покрова. Особливо значущим свято Покрови Пресвятої Богородиці було для козаків, які вважали   Матір Божу своєю заступницею і покровителькою. Зважаючи на велике значення та місце козацтва в українській історії  і зародженні державності уже 20 років (з 1999 р.) 14 жовтня у нашій країні відзначають День українського козацтва як символ свободи, мужності  і незламності українського духу.

    «Сила і звитяга, бойовий дух і козацьке братерство, мудрість і розум, мужність і щедрість, боротьба за волю України – все те, що притаманне козакам, генетично передалось їх нащадкам. Що козацькому роду  нема переводу довело і нинішнє покоління українців: з 2014 року довелося знову боронити нашу  державу, відстоювати її незалежність. У 2015 році 14 жовтня стало і Днем захисника України.  Уже 5 років поспіль в цей день ми відзначаємо  три важливі для кожного українця свята, нерозривно пов’язані між собою» - таким був лейтмотив розповіді провідного бібліотекаря Надії Данькевич.

 

Ярмарок ювілейних привітань (до 20-річчя "Теплої вітальні")

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

    Яскраво, у святковій, сімейній атмосфері у бібліотеці відзначили   ювілей клубу «Тепла вітальня» - спільного довгострокового проекту бібліотеки-філії №4 та Територіального центру соціального обслуговування Новокодацького району.  За 20 років він став справжнім осередком творчості, натхнення, доброти, зігріваючи серця  теплом позитивних емоцій, нових вражень, душевністю неординарних зустрічей, збираючи однодумців «зі стажем» та нових прихильників.

Вишиванки, візерунки - це найкращі подарунки. До Всесвітнього дня вишиванки

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

     Декілька років поспіль в третій четвер травня колектив бібліотеки-філіалу №4, учасники клубу «Тепла вітальня» та користувачі бібліотеки  долучаються до відзначення Всесвітнього дня вишиванки — міжнародного свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

     16 травня  учасників свята  «Вишиванки, візерунки – це найкращі подарунки»  при вході в бібліотеку  вітала скульптура  «Юність» (дівчина з книгою), одягнена згідно дрес-коду  – в український одяг з елементами вишивки.

    Лекційна зала бібліотеки перетворилася в фейерверк яскравих барв, адже на учасників заходу  чекали етно-галерея  «Спадок», майоріла виставка-експозиція  «Вишиванка – символ України, дзеркало народної душі» з вишитими сорочками,  рушниками з різних регіонів України, сучасними вишивками-картинами у супроводі  виставки літератури «Вишиванка -  пісня барв і кольорів». Переважна кількість учасників свята теж  в національних костюмах, різноманітних  вишиванках.   Національний колорит приміщення сприяв святковому настрою присутніх.

Такою ж яскравою, насиченою і цікавою була і програма свята:

1. «Всесвітній день вишиванки» - експрес-інформація пр. бібліотекаря Надії Данькевич

2. «Традиції української вишивки» - виступ історика-етнографа, народознавця Анатолія Беззуба

3. "Вишивка як елемент  українського національного одягу" – виступ  зав. філіалом №18 Галини Цумер

4. Майстер-клас  з хусткування  від Галини  Цумер за участю зав. філіалом №19 Марії  Задорожної

5. Мультимедійна презентація «Цікавинки про українську вишиванку»  від Н. Данькевич

6. Концертна програма учасників клубу «Тепла вітальня»

7. Флешмоб «Одягни Україну у вишиванку!»

8. Привітання іменинників травня з днем народження

9. Фотосесія учасників свята

 

Живої природи душа промовляє. Актуальний діалог до Дня довкілля

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

      Актуальний діалог «Живої природи душа промовляє», який відбувся з учасниками клубу «Тепла вітальня,  присвячений Дню довкілля та Міжнародному дню Матері –Землі,  покликаний привернути увагу  до екологічних проблем та  стимулювати бережливе  ставлення до природи.

     Під час діалогу його учасники вели мову про те,  що  вагомою причиною екологічних проблем є відсутність належної  державної політики в природоохоронній сфері.  Та практикуючи екологічну поведінку в своєму побутовому, повсякденному житті, кожен із нас має долучитися до покращення  цієї ситуації. Для того, щоб у людства було майбутнє, треба змінити своє ставлення до навколишнього середовища, до  природи.  Варто починати зі своєї оселі, свого під’їзду – не смітити,  дбати про чистоту  та озеленення  прибудинкової території, оберігати природу,  турбуватися  про  довкілля.  Для цього не потрібні великі фінансові ресурси, а лише екологічна свідомість і екологічна культура, небайдужість та бажання робити світ навколо себе кращим.

 

Бібліотека запрошує!

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

Постать Івана Мазепи в історії України. До 380-річчя від дня народження

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

    21 березня  учасники клубу «Тепла вітальня» відзначили 380-річчя  Українського Гетьмана, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років – Івана Мазепи.  Постать Івана Мазепи досить суперечлива особистість в українській історії. Дехто вважає його героєм, дехто – зрадником.

     Ми запросили на засідання клубу фахівця в галузі історії та суспільствознавства, українознавця, дослідника історії України  Анатолія Михайловича Беззуба, який допоміг присутнім розібратися в  безлічі суперечок навколо постаті І. Мазепи.

 

Красу душі своєї не ховайте. Вечір-комплімент

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

     «Красу душі своєї не ховайте». Вечір-комплімент з такою ліричною назвою зібрав численних учасників, шанувальників клубу «Тепла вітальня».

p>

   Компліменти звучали на адресу талановитих людей (а їх у нас багато), які щедро діляться своїм талантом, вмінням, досвідом.   Не забули людей, щедрих душею, добрих помічників і порадників.

Новорічно-різдвяні віншування в бібліотеці

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

        17 січня відбулося засідання клубу «Тепла вітальня»  за темою «Новорічно-різдвяні віншування».

      Спокон віків в українських родинах на новорічно-різдвяні свята, з якими  починався новий відлік часу, всі  мають  освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров’я, голубого неба над оселею, статків і злагоди в родині, тобто вітати господарів зі святами – віншувати.

Цікаво відпочиваємо, новорічні свята зустрічаємо!

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

 Відвідувачі нашої бібліотеки та сайту вже мали можливість переконатись, що клуб «Тепла вітальня» -  справжній осередок творчості і натхнення.  Його учасники – це активні небайдужі люди, які вміють зробити своє життя наповненим та цікавим, незалежно від віку. Захоплення  членів клубу найрізноманітніші. Є в ньому справжні шанувальники та берегині пісні, народних традицій,  є і свої поети, декламатори, гумористи – талантів вдосталь. Підтвердженням цього стало чергове засідання клубу «Свята новорічні несе нам зима», яке відбулося  20 грудня.

 

 

 

Давайте познайомимося!

Розділ: Клуб "Тепла вітальня"

    15 листопада відбулося  засідання «Теплої вітальні» - клубу для людей поважного віку, що  є  спільним довгостроковим проектом  бібліотеки-філії №4 і  Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новокодацького району.

  19 років «Тепла вітальня» зігріває серця  живим теплом позитивних емоцій, нових вражень, душевністю неординарних зустрічей. Спілкування у клубі - це чудова можливість поділитися своїми знаннями і враженнями, відпочити душею, знайти розраду від повсякденних одноманітних справ,  турбот.

Чергове засідання мало  романтичну  та інтригуючу назву «Давайте познайомимося!».

 

<< | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | >>